co polecamy

Atrakcje w pobliżu apartamentów

W Ustroniu jest wiele ekscytujących miejsc do odwiedzenia. Cały region to turystyczny raj. A nasze rodzinne apartamenty służą jako brama do wszystkich tych interesujących miejsc.

Rozrywka

Dystans - 2.6km
eXtreme Park

Górski Park Rozrywki położony jest u szczytu góry Równica o wysokości 885 m n.p.m. Równica to góra od wielu lat owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki, karczma biesiadna z regionalnym jadłem oraz wspaniałe atrakcje typu Rollercoaster Kino Sferyczne czy Kino 7D.

DYSTANS - 2km
KOLEJ LINOWA CZANTORIA

Czantoria to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego. Czteroosobowe kanapy oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki, dzięki czemu również osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu. Krzesełka wyposażone są również w specjalne uchwyty umożliwiające transport rowerów na górną stację. Przy górnej stacji dla turystów otwarta jest Sokolarnia – stacja hodowli i rehabilitacji ptaków drapieżnych. Największą frajdę zarówno dla dorosłych i dzieci jest zjazd 700 metrowym torem saneczkowym.

Dystans - 0.7km
Staw Kajakowy Ustroń

Jest to kolejna forma aktywnego wypoczynku w tym mieście. W słoneczne dni sporty wodne stanowią dużą konkurencją dla wycieczek rowerowych. Staw kajakowy nie jest duży ale zapewnia dzieciom możliwość świetnej zabawy, zupełnie nieoczekiwanej w tym miejscu. Można tu popływać kajakami i łódeczkami. Staw jest obiektem zabytkowym.

Turystyczne miejsca

Dystans - 3km
Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym

Nowoczesny przeszklony budynek, nawiązujący architekturą do słynnych ustrońskich piramid, kryje pijalnię wód. Pod nią znajduje się źródło Zygmunt, z którego czerpana jest woda do pijalni. Przed pijalnią wód stoi fontanna – ustrońska tężnia. Pijalnię i fontannę otacza park zdrojowy. W nim znajdują się ścieżki spacerowe i urządzenia do ćwiczeń siłowych w plenerze. Z pijalni i innych atrakcji można korzystać za darmo.

Dystans - 4km
Leśny Park Niespodzianek

Ogród zoologiczny założony w 2002 o powierzchni 15 ha. Prezentowane są tu m.in. jelenie szlachetne, jelenie wschodnie, żubry, muflony, daniele, dziki, bieliki amerykańskie, orły stepowe, sowy, bażanty, kaczki a także żbiki i jenoty. Park organizuje pokazy lotów ptaków drapieżnych z wykorzystaniem metod sokolniczych.

Turystyka górska

Ustroń posiada wiele wspaniałych szlaków turystycznych, które umożliwią nam podziwianie wszystkiego, co najpiękniejsze w regionie Beskidu Śląskiego. Polecamy 4 najpiękniejsze:

  • Szlak na Małą i Wielką Czantorię
  • Szlak czerwony na Równicę
  • Szlak zielony z Ustronia Polany na Orłową
  • Główny Szlak Beskidzki

Miejscami te trasy na pewno będą wymagające, ale czego nie robi się dla przyjemności, satysfakcji i możliwości podziwiania malowniczych widoków.